
Кандида: грибок всередині нас
Кандида: грибок всередині нас — продукти, яких потрібно уникати
Мікроби заселяють тіло людини з моменту появи її на світ. Потрапляючи на шкіру і в рот немовляти в момент його проходження по родових шляхах матері, вони розселяються по всьому організму: живуть на шкірі і нігтях, слизових оболонках порожнини рота, кишечника, дихальних шляхів і навіть у внутрішніх органах. Якщо мати страждала від грибків, то склад флори, з якою стикнеться її дитина при народженні, буде зміненим і викличе проблеми, починаючи з перших місяців життя.
Здоров'я людини залежить від тонкого балансу між мікроорганізмами, дружніми нам і можуть принести шкоду.
Коли зростання грибків, які завжди живуть всередині нас, виходить з-під контролю, виникає серйозне захворювання. Але люди не підозрюють, що наявні у них проблеми зі здоров'ям, обумовлені грибками.
Грибки, як і ссавці, відносяться до групи так званих еукаріотів, тобто мають схожу з нами будову клітин та механізми їх розмноження і поділу. Вони більш витривалі і легше пристосовуються до змін середовища, ніж бактерії.
У людей зі зниженим імунітетом, гіпофункцією щитовидної залози, діабетом, гастритом, авітамінозом після прийому стероїдних препаратів, антибіотиків або оральних контрацептивів, грибок починає розростатися і виникає кандидоз, або молочниця, різного ступеня вираженості.
"Допомагає" і дієта, багата крохмалями і цукром. Інтенсивно споживаючи цукор з крові, грибки можуть викликати симптоми гіпоглікемії та сповільнювати метаболічний обмін, сприяючи ожирінню. Розростання грибків сприяють токсини, в першу чергу хлор, фтор і ртуть, які містяться в продуктах харчування, воді, деяких ліках та косметиці.
В даний час відомо більше 150 видів candida, в 95% випадків захворювання викликає Candida albicans. Ставши патогенною, кандида пошкоджує стінку кишки, і в кров починають проникати не тільки токсичні продукти життєдіяльності грибка, але і окремі компоненти їжі. Це викликає цілий ряд загальних симптомів, як психічних (депресія, занепокоєння, зниження пам'яті та концентрації уваги, дратівливість), так і фізичних (болі в животі, порушення стулу, головні і суглобові болі, синусити, цистити, відчуття "розбитості", чутливість до окремих продуктів, тягу до солодкого і алкоголю, ін).
При активному розмноженні грибок потенційно небезпечний для розвитку алергічних захворювань - специфічної бронхіальної астми, дерматиту, кропив'янки. Приблизно в 17% випадків кандида виявляється в гастродуоденальних виразках, у 35% - при виразковому коліті і хворобі Крона, у 50% - при фибромиалгии, у 70% - при аутизмі. При важких формах грибок може вражати мозкові оболонки або клапани серця.
Різноманітний клінічний прояв кандиди обумовлений секрецією нею численних токсинів, які викликають токсикоз організму. Один з токсинів, наприклад, має "естрагеноподібну" дією, викликаючи "припливи", передменструальну напругу і сприяючи в окремих випадках розвитку ендометріозу.
Наявність окремих симптомів, однак, ще не говорить про наявність захворювання "кандидоз", і потрібні певні лабораторні тести (аналізи крові, сечі, шкірні тести) для його підтвердження і оцінки вираженості ураження.
Розрізняють поверхневий кандидоз і внутрішніх органів. Поверхневий частіше розвивається у здорових людей та у хворих на діабет. На шкірі або в її складках (куточки рота, піхва, міжсіднична область, нігтьовий валик, під молочними залозами) з'являється сверблячий висип або ерозії.
Діти можуть заразитися від дорослих, хворих кандидозом, а також через соски або іграшки.
Виникаючи як внутрішній стан, кандидоз може передаватися статевим шляхом, адже кандида - постійний мешканець статевих шляхів жінки. Коли його кількість не перевищує норми - ніяких неприємних відчуттів жінка не відчуває.
Але варто зрушити "золоту" рівновагу, починаються свербіж і печіння в статевих шляхах. Молочниця рідко буває заразною, але її фон - ідеальні ворота для інших інфекцій. Хоча в уретрі у чоловіка кандида не селиться, але спілкування з хворою жінкою може спровокувати у чоловіка запалення головки статевого члена і крайньої плоті.
Відзначено, що у хворих на кандидоз жінок є супутня алергія на пилок рослин і цвіль. У них же виявляють антитіла до кандиде. Так з'явилася алергічна теорія "молочниці", яка пояснює випадки, коли, незважаючи на всі зусилля, вилікувати її не вдається або після кожного лікування вона швидко повертається.
Резервуаром грибків і джерелом інфекції служить кишечник. При прийомі деяких препаратів (див. вище) і неповноцінній дієті корисні бактерії, що мешкають в кишечнику людини, знищуються і утворення ними протигрибкових ензимів припиняється. Внаслідок цього, лікування будь-якої локальної форми кандидозу (шкірної, вагінальної, інш.) повинно включати нормалізацію мікрофлори шлунково-кишкового тракту і антикандидную дієту, без чого неможливе, в більшості випадків, повністю позбутися від грибка.
Лікування кандидозу вимагає старанності і часу, оскільки грибок може приймати різні форми, інкапсулюватися, розвивати несприйнятливість до ліків і "воскресати" після лікування. Саме тому багато хто, в тому числі і лікарі, вважають кандидоз невиліковним захворюванням. Але справа не в грибку, а в підході до лікування. Як відомо, "ледачий платить двічі", тому недоведене до кінця або неадекватне лікування, як правило, призводить до необхідності повторювати його знову і знову.
Наявність кандиди - один з маркерів імунодефіцитного стану і збочення імунітету. Лікування кандидозу включає не тільки корекцію кишкової флори і харчування з виключенням цукру, дріжджів, рафінованих продуктів, але і терапію, спрямовану проти самого грибка. І тут я раджу наступати широким фронтом: використовувати медикаменти, рослинні препарати і трав'яні збори, а також антикандидозні ін`єкції, що знімають алергічні прояви захворювання. До підбору пробіотика, які рекомендуються при кандидозі, слід поставитися дуже уважно, оскільки широко застосовувана лактобактерія не лікує кандидоз і співіснує з грибком.
Фактори, сприятливі для розвитку кандида-інфекції:
Антибіотики широкого спектру (еритроміцин, тетрациклін та ін), які вбивають корисні бактерії, даючи можливість для розмноження кандиди;
Багата цукром і вуглеводами дієта (дріжджова інфекція живиться простими цукрами);
Потизачаточні таблетки і вагітність (гормональні зміни сприяють зростанню дріжджової інфекції);
Використання стероїдів в кремах і таблетках;
Лікування імуносупресантами (подавлювачами імунітету) при раку і використання цитостатичних препаратів (Imuran);
Дитинство і похилий вік, коли імунна система не повністю сформувалася або почала давати збої;
Генетичні дефекти імунної системи;
Брак необхідних поживних речовин;
Виснаження ;
Вплив хімікатів, що приводить до змін імунної системи;
Постійний катетор та інші процедури такого роду;
Деякі хвороби, такі як: діабет, лейкемія, рак, висока температура;
Контакт з іншими людьми в басейні або сауні;
Сексуальний контакт;
Погана гігієна і перенаселеність.
Типові симптоми інфекції candida:
Підвищена стомлюваність
Головні болі
Відчуття оніміння або поколювання
Болі незрозумілого походження
Закладеність носа
Біль у м'язах
Різного роду висипання
Грибки на нігтях
Незвичайні відчуття
Депресія
Втрата пам'яті
Гази в кишечнику
Вушні інфекції
Проблеми зі шкірою
Грибок на ногах
Запори або діарея
Вагініт
Виділення з влагалища
Проблеми з менструаціями
Зменшення сексуального потягу
Біль у тазовій області
Напади плачу
Безпліддя
ПМС
Простатити
Імпотенція
Пахова епідермофітія (роздратування шкіри в паху)
Кандида часто є причиною алергічних реакцій у тих, хто інфікований.
Діагностування кандиди:
Дріжджова культура з вагіни, рота, слини.
Підшкірний тест з екстрактом кандиди для доказу загальної реакції, а також для того щоб визначити дозу імуннотерапевтичного лікування.
Аналіз крові на кандіду.
Що можна зробити для того, щоб запобігти розростанню кандіди?
Під наглядом лікаря комбінація таких заходів може стати частиною вашого лікування:
Противокандидная дієта
Для того щоб припинити годувати кандіду
Протигрибкові медикаменти
Щоб допомогти вбити кандіду, що розрослась
Часник
Має протигрибкові властивості
Лактобактерії та ацедофільні бактерії
Для збільшення кількості корисних бактерій і допомоги у відновленні правильного балансу або нормальної флори в кишечнику
Харчові добавки
Підтримують організм у здоровому стані. Використовуйте гіпоалергенні, не містять добавки дріжджів
Кандида-імунотерапія
Орально або підшкірно для нейтралізації симптомів candida
Зменшення загального навантаження на організм
Уникайте або контролюйте інші джерела впливу (харчові алергени), зменшуйте рівень стресу, займайтеся спортом
Боротьба з кандіда
Для людей з чутливістю до цвілі і дріжджових проблем, контролювати споживання конкретних продуктів винятково важливо. Є безліч різних поглядів на антикандидную дієту. Наступна інформація містить список продуктів, які потрібно уникати. Завжди пам'ятайте, що немає двох однакових людей і ваші власні харчові непереносимості також враховуйте при складанні своєї дієти.
Уникайте:
Солодощі:
Уникайте рафіновані цукри (фініки, тростинний цукор, буряковий цукор і фруктовий)
Ви можете переносити в помірній кількості свіжі фрукти і мед (максимум 1 чайну ложку на день)